de pl ch at
  poczta@carebiuro.de
carebiuro.pl/

Eurokv.de - Tanie ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech

Najtańsze ubezpieczenie w Niemczech znajdziesz u Eurokv

 

Eurokv.de - Tanie ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech

Obowiązkowi ubezpieczeniowemu w Niemczech podlega każdy mieszkaniec Niemiec zameldowany na ich terenie i tam mieszkający. Przepis ten dotyczy także cudzoziemców przebywających tam w celach zarobkowych ponad 3 miesiące i zameldowanych na terenie Niemiec. Uchylanie się od obowiązku ubezpieczenia wiąże się z dotkliwymi konsekwencjami administracyjno – finansowymi. Są to m.in. konieczność nadpłaty składek wstecz a już w przypadku samego korzystania z leczenia ambulatoryjnego lub szpitalnego koszty leczenia są bardzo wysokie i muszą być regulowane indywidualnie przez pacjentów nie posiadających ubezpieczenia.

 

Jakie ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech wybrać?

W Niemczech mamy do wyboru 2 rodzaje ubezpieczenia, które są tożsame i dają jednakową podstawową opiekę medyczną: ubezpieczenie państwowe tzw. ustawowe oraz ubezpieczenie prywatne. Wybór ubezpieczenia zdrowotnego jest uzależniony od różnych czynników.

Ubezpieczenie państwowe/ustawowe jest zapewniane przez państwowe kasy chorych i jest skierowane do wszystkich pracowników, których dochód wynosi do 56 tysięcy € oraz studentów uczelni państwowych, emerytów, którzy przez ostatnią połowę życia zawodowego korzystali z państwowego systemu ubezpieczeń lub byli ubezpieczeni jako członkowie rodziny oraz osoby bezrobotne otrzymujące zasiłki. Polacy mogą korzystać z państwowego ubezpieczenia zdrowotnego w 2 przypadkach:

 

Przy ustawowym ubezpieczeniu składka jest obliczana procentowo od dochodu a dodatkową zaletą jest, że obejmuje ona również naszą rodzinę bez dodatkowych opłat. Mąż/żona, dzieci, partner mogą korzystać z tego ubezpieczenia bez ponoszenia dodatkowych kosztów. W ramach podstawowej ochrony ubezpieczeniowej zapewnianej przez ustawowe kasy chorych refundowane są: leczenie ambulatoryjne i szpitalne, podstawowe leczenie stomatologiczne, niezbędna rehabilitacja oraz pomoc medyczna dla kobiet w ciąży. Rozliczenie kosztów leczenia odbywa się bezgotówkowo, na podstawie okazanej w trakcie wizyty u lekarza karty ubezpieczenia.

 

Najtańsze ubezpieczenie w Niemczech znajdziesz u Eurokv

Ubezpieczenie prywatne gwarantuje szerszy zakres ubezpieczeń, zapewniając między innymi dostęp do prywatnych szpitali, alternatywne terapie jak akupunktura, ziołolecznictwo, okulary i soczewki kontaktowe czy implanty, których nie refunduje państwowe ubezpieczenie w Niemczech. W przeciwieństwie do ustawowego ubezpieczenia zdrowotnego składki na prywatne ubezpieczenie zdrowotne nie są potrącane procentowo z dochodów z pracy. Składki są ustalane indywidualnie a ich wysokość jest uzależniona od zakresu świadczeń, wieku ubezpieczonego oraz jego stanu zdrowia w momencie zawarcia umowy. W prywatnej ubezpieczalni rachunki za leczenie przekazuje się do ubezpieczalni, która zwraca koszty leczenia stacjonarnego, ambulatoryjnego lub dentystycznego. W przypadku prywatnego ubezpieczenia nie ma możliwości dopisania do jednego ubezpieczenia pozostałych członków rodziny.

 

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne – mądry i tani wybór!

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech znacznie różni się od państwowego swoją ofertą na korzyść dla osoby ubezpieczonej. Prywatne ubezpieczenie niewątpliwe zapewnia lepsze świadczenia i to my decydujemy za co płacimy i co chcemy mieć zagwarantowane w ramach ubezpieczenia. Prywatne ubezpieczenie może oprócz podstawowej opieki zdrowotnej obejmować leczenie naturalnymi metodami, dowolny wybór lekarza i szpitala czy kliniki, zaawansowane leczenie stomatologiczne czy konsultacje lekarskie bez zbędnego oczekiwania na terminy.

 

Czy za brak ubezpieczenia zdrowotnego w Niemczech grozi nam kara?

Kary jako takie nie są przewidziane, ale osoby nie ubezpieczone muszą liczyć się z nieprzyjemnymi konsekwencjami finansowymi w postaci odsetek i konieczności uregulowania zaległych składek w przypadku rejestracji w systemie ubezpieczeniowym. Osoby, które nie posiadają ubezpieczenia zdrowotnego, zgodnego z prawem niemieckim mogą zostać ukarane także finansowo. Zgodnie z ustawą § 193 Abs. 4 VVG bedą musiały zapłacić zaległe składki. Brak ubezpieczenia zdrowotnego może być też bardzo uciążliwy finansowo na co dzień podczas pobytu w Niemczech. Gdy zajdzie konieczność skorzystania z pomocy lekarskiej za wszystkie usługi medyczne jesteśmy zmuszeni płacić z własnej kieszeni co może doprowadzić nas nawet do utraty płynności finansowej i zadłużenia w niemieckiej kasie chorych. Gdy nie posiadamy ubezpieczenia a będziemy zmuszeni do skorzystania z usług medycznych – czy to państwowa czy prywatna kasa chorych nie spocznie, dopóki nie ściągnie z nas zapłaty nawet gdy wrócimy do Polski.

 

Czy i jak mogę w ogóle znaleźć prywatne tanie ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech?

Eurokv.de to multiagencja doradztwa ubezpieczeniowego z wieloletnim doświadczeniem na niemieckim rynku. Prowadzimy naszą kancelarię kierując się nadrzędną zasadą: doradzamy rozsądek – nie sprzedajemy obietnic. Wszystkie nasze oferty ubezpieczeń można bezpłatnie porównać i skonsultować z zespołem doradców.

 

Co gwarantuje eurokv.de?

Naszym głównym zadaniem jest obsługa ubezpieczeń zdrowotnych dla Polaków w Niemczech. W wyszukiwaniu tanich, skutecznych, o szerokim zakresie ubezpieczeń zdrowotnych dla rodaków mieszkających i pracujących w Niemczech nie mamy sobie równych. Zawsze proponujemy uczciwe rozwiązania przedkładając nad własny zysk dobro naszych Klientów. to buduje naszą reputację i poszerza grono nowych, zadowolonych odbiorców naszych usług.

Czy wiesz, że w eurokv.de prywatne ubezpieczenia zdrowotne zaczynają się już od 1 € / dzień – wybrany plan ubezpieczenia na 1 miesiąc.

Zapoznaj się szczegółowo z naszą ofertą na stronie www.eurokv.de lub skontaktuj się z naszymi doradcami celem zasięgnięcia rzetelnych informacji na temat ubezpieczeń zdrowotnych w Niemczech.

Zakładanie firm dla różnych branż w DE

EuroKV ubezpieczenie zdrowotne w niemczech


To może Państwa zainteresować:

Rozliczenie podatkowe polskiej działalności
Rejestracja polskiej firmy do Freistellung
Gewerbe a ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech
Firma w Niemczech Carebiuro
Rejestracja firmy w Niemczech
Założenie firmy w Niemczech

 

UWAGA: nie wymagamy osobistego stawienia sie w biurze- wszystko możemy załatwić drogą elektroniczną i pocztową:

Email:  poczta@carebiuro.de
WhatsApp +49 160 430 803 6
WhatsApp +49 151 462 323 10

Biuro Burscheid +49 2174 666 3977
Biuro Dusseldorf +49 211 975 31 621 
Biuro Leverkusen +49 2171 77 69 612 
Biuro Polska  +48 22 307 11 23 
 

Tanie składki ubezpieczeniowe- ubezpieczenie w Niemczech
Ubezpieczenie chorobowe w Niemczech – EuroKV
Jak założyć firmę w Niemczech - podpowiada Carebiuro
Obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech
Polska jednoosobowa firma w Niemczech może być zameldowana
Leczenie w Niemczech bez ubezpieczenia zdrowotnego EuroKV
Zdrowotne ubezpieczenie w Niemczech, ile kosztuje
Jak ubezpieczyć się dobrowolnie w Niemczech?
Firma w Niemczech bez meldunku to codzienność
Ubezpieczenie OC w Niemczech ceny
Usługi remontowo-budowlane w Niemczech
Na czym polega dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech?
Firma budowlana a podatki w Niemczech
Tania składka ubezpieczeniowa w Niemczech
Jak opłacić składki na ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech
Obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech- Lista
Eurokv.de - Tanie ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech
Ubezpieczenie na Gewerbe za 30€/ miesiąc
Niemcy- praca a ubezpieczenie zdrowotne
Praca w Niemczech a ubezpieczenie zdrowotne
Ubezpieczenie zdrowotne na Gewerbe
Firma w Niemczech i ubezpieczenie zdrowotne
Ubezpieczenie zdrowotne w trakcie pobytu za granicą
Co to jest ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech – koszty?
Ubezpieczenie zdrowotne a pobyt w Niemczech
Jak opłacać składkę na ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech?
Rejestracja firmy w Niemczech
Ubezpieczenie zdrowotne dla opiekunek Eurokv.de
Klasy podatkowe, progi podatkowe w Niemczech- Artykuł
Jak uzyskać wyższy zwrot podatku z urzędu skarbowego w Niemczech?
Jak uzyskać największy zwrot podatku w Niemczech
Podatek dochodowy w Niemczech czyli Einkommenssteuer
Co potrzebujesz jeśli chcesz założyć firmę w Niemczech?
Jakie koszty czekają na firmę w Niemczech?
Zaświadczenie o nie byciu karanym dla Gewerbe w Niemczech
Brak ubezpieczenia w Niemczech i Gewerbe

© Rejestracja firmy w Niemczech - Carebiuro.de 2016.
Zakladanie firmy w Niemczech - Dzialalnosc gospodarcza w Niemczech - Firma w Niemczech bez meldunku
All rights reserved.