de pl ch at
  poczta@carebiuro.de
carebiuro.pl/

Jakie koszty czekają na firmę w Niemczech?

Ile kosztuje założenie Gewerbe w Niemczech?

 

Jakie koszty czekają na firmę w Niemczech?

Gewerbe to nic innego jak jednoosobowa działalność gospodarcza w Niemczech. Nazywana potocznie „Gewerbe” jest najbardziej popularną wśród Polaków formą działalności gospodarczej zakładanej od lat za zachodnią granicą. Wybierają Gewerbe nie tylko zapewniasz sobie legalność prowadzenia firmy, ale zyskujesz wiele profitów z tego wynikających, które zapewnia niemiecki system podatkowy, ubezpieczeniowy i opieki społecznej. Ponad 200 tysięcy, którzy już prowadzą gewerbe w Niemczech nie może się mylić. Jeżeli i Ty planujesz założenie Gewerbe w Niemczech to ten tekst jest dla Ciebie. Podstawowe informacje o Gewerbe i jej kosztach na pewno przydadzą się każdemu nowemu przedsiębiorcy w Niemczech.

 

Co to jest Gewerbe?

W związku z prawem swobodnego przemieszczania się, osiedlania i pracy w dowolnym kraju Unii Europejskiej, do której dostęp mają i Polacy – Niemcy od lat zajmują pierwsze miejsce w rankingu państw, w których nasi rodacy najczęściej się osiedlają i/lub wybierają na miejsce swej drogi zawodowej i emigracji zarobkowej.

Gewerbe może założyć każdy obywatel Unii Europejskiej, a więc i Polak – musi tylko być pełnoletni, mieć adres zameldowania w Niemczech i płacić ubezpieczenie i podatki.  Jak każda działalność gospodarcza przynosi nie tylko korzyści finansowe, ale generuje pewne koszty, z którymi każdy właściciel firmy musi się zmierzyć. Sprawdźmy jakie koszty Gewerbe muszą ponosić na przykładzie jednego z najbardziej popularnych zawodów, w jakim pracują Polki w Niemczech, to jest opiekunka seniora.

Opiekunka osób starszych – jednoosobowa działalność gospodarcza / koszty:

 

Założenie działalności w Niemczech łączy się z koniecznością wniesienia opłaty rejestracyjnej w wysokości kilkudziesięciu € jednorazowo, w przypadku, gdy mamy trudności z wypełnieniem wniosku i jego złożeniem we właściwym urzędzie, możemy skorzystać z pomocy np. kancelarii Carebiuro.de, która wyręczy nas w tym zadaniu, koszt takiej usługi nie jest wysoki, ale wart rozważenia, ponieważ zyskujemy pewność prawidłowego i szybkiego załatwienia rejestracji naszej firmy

 

Świetnie, jeżeli mamy adres zameldowania w Niemczech i możemy się nim posłużyć w momencie rejestracji firmy w Niemczech, bez adresu zameldowania jest to niemożliwe, ponieważ podobnie jak w Polsce urzędy administracji publicznej oraz nasi klienci muszą mieć wiedzę, gdzie mieści się siedziba naszej firmy, czy pod jaki adres ma być choćby kierowana korespondencja firmowa. Jeżeli takiego adresu nie posiadamy znowuż możemy skorzystać z pomocy Carebiuro.de. W naszej ofercie wsparcia dla Polaków w Niemczech mamy tzw. użyczenie adresu zameldowania, pod którym będzie funkcjonować Twoja firma. Wydatek kilkudziesięciu euro jest bardzo opłacalny, ponieważ zapewnia nie tylko „skrzynkę adresową” ale łączy się z dodatkowymi udogodnieniami jak odbieranie korespondencji, tłumaczenia, występowanie w Twoim imieniu przed urzędami w Niemczech.

 

Ile kosztuje założenie Gewerbe w Niemczech?

Zakładamy, że w momencie rejestracji gewerbe, Twój pierwszy Klient już czeka na Ciebie, ale co z następnymi? Pracując w charakterze opiekunki seniora musisz sobie zdać sprawę, że jest to zawód, w którym nasi klienci niestety z przyczyn naturalnych często odchodzą. By utrzymać ciągłość pracy powinno się nie tylko śledzić ogłoszenia internetowe związane z ofertami pracy dla opiekunek, ale samej przejmować inicjatywę i reklamować nasze usługi. Dzięki temu zawsze będziemy mogli liczyć na stałość kontraktu z możliwością wyboru tego najbardziej atrakcyjnego dla nas tak pod względem finansowym jak obciążenia i poziomu trudności opieki nad konkretnym seniorem.

 

Pracując w charakterze opiekunki osób starszych często się zdarza, że oprócz wynagrodzenia zapewnione mamy miejsce zamieszkania i wyżywienie. Bywa jednak, że do seniora dojeżdżamy tylko na określoną liczbę godzin, lub w przypadku drugiej pracy jesteśmy zmuszeni na przemieszczanie się pomiędzy miejscami pracy. Trzeba mieć świadomość, że najlepszym rozwiązaniem wtedy jest posiadanie samochodu i samodzielne dojazdy. Nie dość, że jest to duża oszczędność na czasie to koszty związane z zakupem auta, paliwem i eksploatacją możemy „wrzucić” w koszty firmy co spowoduje zmniejszenie należnych podatków

 

Stare porzekadło mówi, jeżeli znasz się na wszystkim, nie znasz się na niczym. Jeżeli specjalizujesz się w opiece nad seniorami, nikt nie oczekuje od Ciebie umiejętności księgowych. Daj się wyręczyć fachowcom z Carebiuro.de którzy zajmą się księgowością Twojej firmy w pełnym wymiarze i dopilnują by Twoje koszty prowadzenia działalności były możliwie najniższe a przychody optymalnie wysokie. Cena usług księgowych to wydatek rzędu 30-50 €.

 

Po prostu należy je płacić, ale będąc solidnym podatnikiem możemy liczyć na liczne udogodnienia ze strony niemieckiego systemu finansowego: ulgi, zasiłku, wysoka kwota wolna od podatku czy wreszcie zwrot podatku – to przywileje niedostępne osobom pracującym na czarno. Warto zatem prowadzić własną gewerbe w Niemczech

 

Posiadanie ubezpieczenia zdrowotnego w Niemczech jest obowiązkowe i każdy obywatel zamieszkujący a tym bardziej prowadzący własną firmę, a taką jest gewerbe, ma obowiązek cyklicznego opłacania składek na ubezpieczenie. Możesz wybrać jedno z dwóch rodzajów ubezpieczeń: państwowe lub prywatne – oba są tożsame, jeżeli chodzi o dostęp do niemieckiej służby zdrowia. Wydatek nawet 150 € miesięcznie choć wydaje się często zbędnym obciążeniem, to w momencie konieczności skorzystania ze służby zdrowia chwalonym ze wszech miar. Niemiecka służba zdrowia która ma miano jednej z najlepszych na świecie, równie wysoki ma poziom kosztów, które, gdy nie posiadasz ubezpieczenia pokryjesz z własnej kieszeni.

 

Podliczając koszty może się okazać, że miesięczne wydatki związane z prowadzeniem gewerbe przez opiekunkę mogą sięgnąć nawet 500 €. A co, jeżeli powiemy, że można to zrobić taniej? Skontaktuj się z doradcą Carebiuro.de a my pomożemy Ci zredukować te koszty nawet o połowę. Zaufaj profesjonalistom – pomagamy setkom opiekunek seniorów w Niemczech prowadzić tanio gewerbe, możesz być następną zadowoloną Klientką Carebiuro.de.

 

gewerbe w niemczech

 


To może Państwa zainteresować:

Gewerbe w Niemczech
Firma w Niemczech dla budowlanki
Jak załatwić gewerbe w Niemczech
Jak się ubezpieczyć w EuroKV w Niemczech?
Otwarcie Firmy w Niemczech
Polskie biuro rachunkowe w Niemczech
 

UWAGA: nie wymagamy osobistego stawienia sie w biurze- wszystko możemy załatwić drogą elektroniczną i pocztową:

Email:  poczta@carebiuro.de
WhatsApp +49 160 430 803 6
WhatsApp +49 151 462 323 10

Biuro Burscheid +49 2174 666 3977
Biuro Dusseldorf +49 211 975 31 621 
Biuro Leverkusen +49 2171 77 69 612 
Biuro Polska  +48 22 307 11 23 


 

Tanie składki ubezpieczeniowe- ubezpieczenie w Niemczech
Ubezpieczenie chorobowe w Niemczech – EuroKV
Jak założyć firmę w Niemczech - podpowiada Carebiuro
Obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech
Polska jednoosobowa firma w Niemczech może być zameldowana
Leczenie w Niemczech bez ubezpieczenia zdrowotnego EuroKV
Zdrowotne ubezpieczenie w Niemczech, ile kosztuje
Jak ubezpieczyć się dobrowolnie w Niemczech?
Firma w Niemczech bez meldunku to codzienność
Ubezpieczenie OC w Niemczech ceny
Usługi remontowo-budowlane w Niemczech
Na czym polega dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech?
Firma budowlana a podatki w Niemczech
Tania składka ubezpieczeniowa w Niemczech
Jak opłacić składki na ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech
Obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech- Lista
Eurokv.de - Tanie ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech
Ubezpieczenie na Gewerbe za 30€/ miesiąc
Niemcy- praca a ubezpieczenie zdrowotne
Praca w Niemczech a ubezpieczenie zdrowotne
Ubezpieczenie zdrowotne na Gewerbe
Firma w Niemczech i ubezpieczenie zdrowotne
Ubezpieczenie zdrowotne w trakcie pobytu za granicą
Co to jest ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech – koszty?
Ubezpieczenie zdrowotne a pobyt w Niemczech
Jak opłacać składkę na ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech?
Rejestracja firmy w Niemczech
Ubezpieczenie zdrowotne dla opiekunek Eurokv.de
Klasy podatkowe, progi podatkowe w Niemczech- Artykuł
Jak uzyskać wyższy zwrot podatku z urzędu skarbowego w Niemczech?
Jak uzyskać największy zwrot podatku w Niemczech
Podatek dochodowy w Niemczech czyli Einkommenssteuer
Co potrzebujesz jeśli chcesz założyć firmę w Niemczech?
Jakie koszty czekają na firmę w Niemczech?
Zaświadczenie o nie byciu karanym dla Gewerbe w Niemczech
Brak ubezpieczenia w Niemczech i Gewerbe

© Rejestracja firmy w Niemczech - Carebiuro.de 2016.
Zakladanie firmy w Niemczech - Dzialalnosc gospodarcza w Niemczech - Firma w Niemczech bez meldunku
All rights reserved.